برای استمرار سیاست جنایتکارانه شروع کارها و مشاغل به رغم شیوع کروناطرح نمایشی «سه فوریتی تعطیلی یک ماهه کشور»روز سه شنبه از دستور کار مجلس ارتجاع خارج شد.

مجلس آخوندی سه شنبه ۱۹ فروردین:

پزشکیان نائب رئیس مجلس: دولت در حقیقت باید الآن حضور می‌داشت الآن شما اصلاً مسأله را جدی نگرفته دولت آخه چرا باید مثلا آقای نوبخت چرا نباید بیاید؟ بفرمایید آقای دکتر یعنی این رفتار رفتار درستی نیست [داد کشیدن نماینده] لطفاً اجازه بدهید صحبت کنند اجازه بدهید صحبت بکند آقای [با داد صحبت کردن یک نماینده] لطفاً بنشینید لطفاً بنشینید.

الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده تهران:‌  آرام باشید اولین گلایه من از هیأت‌رئیسه مجلس هست که چرا مجلس را تا الآن تعطیل کردند. تمامی تلاش ضدانقلاب در روزهای اول این ماجرا بر این بود که ناکارآمدی حکومت را به رخ جهانیان بکشد و ایران را به‌عنوان یک مرکز یک حکومت ناکارآ جلوه بدهد و اعلام بکند که نتوانستند مسئولانشان مریض شدند معاون بهداشتش مریض شد اقشاری از ملت که حاشیه‌نشین هستند در وهله اول کسانی که شغل ثابتی نداشتند کسانی که بیکار بودند درآمدی نداشتند در وهله اول اونها در حال نابودی هستند ولو در حد یک وعده غذای گرم آش خانه‌هایی را رستورانهایی را سالن‌هایی را امکاناتی را برای اون دسته از افرادی که کارتن خواب هستند حاشیه نشین هستند بیکار بودند وضعیت نابسامانی دارند.

حضرتی: بشین آقا بنشین بنشین
پزشکیان نایب رئیس مجلس ارتجاع ۱۹ فروردین ۹۹
درآمد دولت از قبل مسائل نفت و فرآورده‌هایش به‌شدت افت کرده از قبل و در کنار این قضیه با تعطیلی صنوف و مراکز تولیدی امکان گرفتن مالیات وجود ندارد فعلاً حداقل تا آخر خرداد ماه و لذا درآمد دولت کم شده....

لاهوتی مجلس ارتجاع ۱۹ فروردین ۹۹
با آن چیزی که مرکز پژوهش‌های مجلس ارائه دادند من مطالعه کردم ۲۰۰-۳۰۰ هزار میلیارد تومان ما منابع نیاز داریم بتوانیم از این فضای فعلی که وجود دارد این فضای فعلی را مدیریت بکنیم خودمان را در هر صورت گول نزنیم بودجه امسال با همین منابعی که پیش‌بینی شده یک چیزی حدود ۱۰۰هزار میلیارد تومان ما کسری بودجه داریم با چه شرایطی این صد هزار میلیارد کسری بودجه داریم در صورتی که اگر نفت را ما با قیمت ۵۰ دلار می‌فروختیم، ما نه قادر هستیم اون یک میلیون بشکه نفت را صادر بکنیم نه این‌که نفت را با ۵۰ دلار می‌توانیم بفروشیم

[داد زدن یک نماینده در وسط صحبتهای مرکز پژوهشهای مجلس]
یک نماینده:اقا اسامی را بخوانید اسامی.... آقای دکتر سه فوریتی بابا... قربانت بروم آئین‌نامه من دارم همین را می‌گویم [همهمه و داد زدن نماینده‌ها]

پارسایی، مجلس ارتجاع ۱۹ فروردین ۹۹

خواهشم این است که آمارها را غلط ندهیم آمار ۲۰هزار تخت بیمارستانی خالی آمار واهی هست به‌نظر من، من این را با ادله می‌گویم شهر شیراز به‌عنوان قطب پزشکی کشور قبل از بحث کرونا مازاد بر ۳۰درصد ظرفیت اش پذیرش بیمار داشت چه طوری هست الآن اینقدر تخت خالی داریم؟ تخت بیمارستانی دارای شرایط است هر تختی را نمی‌توانیم بگوییم تخت بیمارستانی.
راحت نشان‌دادن مسأله به جامعه باعث می‌شود آن قشر از جامعه که مردد هستند مسأله را جدی نگیرند و تاوان آن را کل کشور بدهد.

فرمند، مجلس ارتجاع ۱۹ فروردین ۹۹
(سرو صدای نماینده‌های مجلس برای ثبت نام موافق و مخالف طرح سه فوریتی) متأسفانه فرصت نمی‌شد صحبت کنم. عزیزان بفرمایید بنشینید یک چهار کلمه صحبت بکنیم دیگه نمیشه که آخه من که برای خودم صحبت نمی کنم برای انتخابات هم که صحبت نمی کنم ای بابا این چه مجلسی است ای بابا آقای پزشکیان با اینها نمیشه صحبت کرد چی رو گوش می‌دهید اخه (سر و صدای نماینده ها/ آقای دکتر پزشکیان برو پایین...)
مشکل اصلی ما در این مملکت کرونای عدم شفافیت است دروغی که به مردم می‌گوییم قیمت نفت رو دیدید چه بلایی سرش آمده ما آیا پول به حد کافی داریم که فقط حقوقها را بدهیم؟

ذوالقدر، مجلس ارتجاع ۱۹ فروردین ۹۹
خیلی از مردم آمدند بیرون می‌گویند ما نمی‌توانیم مجبور هستیم ما نان شب را همان شب باید ببریم ما حقوق نداریم کسی به ما هیچ کمکی نکرده پولی به ما داده نشده هنوز

زاهدی، مجلس ارتجاع ۱۹ فروردین ۹۹
 علیکم باالپساکرونا. پسا کرونا یک تهدید جدی اجتماعی، امنیتی، سیاسی و اقتصادی برای کشور است. متاسفانه پساکرونا نادیده گرفته شده. الان همه توجهات به کرونا است. غفلت از پساکرونا برای کشور تبعات سنگینی داره.

اکبریان، مجلس ارتجاع ۱۹ فروردین ۹۹
باید دولت و مجلس به نظر من برای پساکرونا باید یک فکری بکنیم. با وام یک میلیون تومنی که متأسفانه دو روزه تلویزیون کارش این شده که وام یک میلیون تومنی می دهیم. اون آقای رئیس کل بانک مرکزی و دیگرانی که می آیند وام یک میلیون تومنی، یک میلیون تومن رو به بچه خودشون بدهند قهر می کند.

حسین‌زاده، مجلس ارتجاع ۱۹ فروردین ۹۹
عده‌یی می‌گویند با تعطیلی کشور یعنی اعلام این‌که ما تأثیر پذیرفتیم و این یک نوع ترور سیاسی یا ترور اقتصادی برای کشور ایران است.
چین اقدام ‌کرد ۷ الی ۹ هفته تعطیل کرد در دوگانه کره جنوبی که تست گسترده دارد ما هیچ‌کدام را انتخاب نکردیم ما مواردی که وجود داشته عدم پیش‌بینی جدیت و قاطعیت در مدیریت برخورد بحران بوده سردرگمی در مواجهه بوده یکبار گفتیم شنبه به شرایط عادی است یکبار گفتیم ۲۰ فروردین یکبار می‌گوییم ۲۳ فروردین یکبار اینترنت را محدود می‌کنیم باز می‌کنیم یک بار مشاغل را محدود می‌کنیم باز می‌کنیم مردم دیگر به ما اعتماد ندارند جان مردم پزشکان کف دستشان است باید تصمیم عاجل و جدی بگیریم نسبت به این موضوع.

کاظم‌زاده، مجلس ارتجاع ۱۹ فروردین ۹۹
ببینید عزیزان از نظر بنده این طرح یک نوع به‌قول معروف خودکشی از ترس مرگ هست این مخالف اشتغال هست مخالف فرمایش مقام معظم رهبری در بحث جهش تولید هست!!! پس طبیعی است که اگر ما یک ماه بخواهیم کل کشور را تعطیل کنیم یعنی این‌که همه آن‌چه را که باید در چنته تلاش داشته باشیم باید کنار بگذاریم